Proman Teknik Mühendislik Hizmetleri,  endüstrinin çeşitli kollarında şirketlere  çözüm ve sonuç odaklı bir yaklaşımla mühendislik hizmeti sunmaktadır. Yeterli tecrübeye sahip, farklı disiplinlerden gelen dinamik kadrosu ile Tesis Enerji Santrali İşletme ve Bakım Hizmetleri, Enerji Santrali kurulum ve santrallerde verimlilik artırıcı rehabilitasyonlar için Danışmanlık Hizmetleri, Gemi Ana ve Yardımcı Makineleri için Servis Hizmetleri, Dizel ve Gaz Motorları ile yardımcı ekipmanları için Yedek Parça Tedarik Hizmeti, kurulum aşaması tamamlanmış olan enerji santralleri için Devreye Alma Hizmetleri  vermektedir.

 

TESİS – ENERJİ SANTRALİ İŞLETME HİZMETİ

Proman Enerji, kurulu gücü 100 kW olan mikro enerji santralleri, kojenerasyon-trijenerasyon tesislerinden başlayarak; kurulu gücü 250 MW’ı bulanorta ölçekli enerji santralleri, kojenerasyon-trijenersyon tesislerine uygun sayı ve nitelikteki teknik personeli donatarak verimli ve emniyetli bir işletmeyi; belirlenen kontrat süreleri içerisinde sizin adınıza gerçekleştirir. Proman Enerji Firmasının işletme anlayışının odağında şeffaflık ve hesap verilebilirlik vardır. İşletme hizmet kontratı süresince her türlü teknik ve mali raporlamalarla işletmenin verimlilik ve maliyet analizleri tesis hak sahipleri ile paylaşılır.

 

TESİS – ENERJİ SANTRALİ BAKIM HİZMETİ

Proman Enerji Mühendisleri ve teknisyenleri sahip oldukları eğitim ve deneyimleri ile özellikle enerji santrallerindeki gaz motoru, dizel motoru gibi ana motif ünitelerin bakımlarını makine üreticilerinin talimat ve tavsiyelerine göre yaparken her aşamada tesis sahiplerine ölçüm ve durum raporlarını sunarlar. Bakımlar esnasında sökümü ve temizliği yapılan tüm parçaların kondisyonlarını ve olası çalışma ömürlerini; tesis sahipleri ile paylaşıp gereksiz yedek parça değişim maliyetlerini azaltırlar. Kritik durumda olan ve çalışması riskli olduğu için değiştirilmesi mutlaka gerekli olan tüm yedek parçaların tespiti ve durum raporları da eş zamanlı olarak tesis sahibine/yetkilisine sunulur. Motor ve makinelerin gerek periyodik bakımları gerekse beklenmeyen zamanlarda yaşanan duruşlardan kaynaklı servis hizmetleri için Proman Enerji hizmet vermenin yanı sıra deneyim aktarımına da hazırdır.

ENERJİ SANTRALİ KURULUM VE REHABİLİTASYONLARI İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Proman Enerji, enerji santrali, kojenerasyon-trijenerasyon gibi tesis yatırımları için her fazda hizmet verebilir. Yatırım öncesi tesislerin fizibilite planları, geri dönüş süresi hesaplamaları, senaryo bazlı karlılık beklenti hesapları gibi yatırımların ilk fazında olduğu gibi, yatırım kararının verilmesi sonrası gerekli olan Proje Yönetimi aşamasında da tedarik-kurulum-devreye alma zincirinin her basamağında hizmet verir. Yine bir yatırımın son fazı olan tesisin veya santralin devereye alınıp ilgili ekibe çalışır halde teslim edilmesi de Proman Enerji’nin hizmetleri arasındadır.

 

GEMİ ANA VE YARDIMCI MAKİNELERİ SERVİS HİZMETLERİ

Proman Enerji, kadrosunda yer alıp uzun yıllar deniz ticaret filolarında makine personeli ya da enspektör olarak çalışmış olan mühendis ve teknisyenleri ile; denizcilik firmalarına ait her tür iki ve dört zamanlı gemi ana makinesi ve gemi dizel jeneratörleirnin hem periyodik ana bakımlarını; hem de tersane periyotlarında rutin sörvey kontrolleri için gerekli olan söküm ve kontrol işlemlerini yapar. Gemilerin seyir esnasında meydana gelen ani ve beklenmedik duruş ve arızalara denizcilik sektörünün kendine has özel durumlarının farkında olarak hızlı ve etkili şekilde müdahale eder.

 

Proman Teknik Mühendislik Hizmet Ayrıntılarını Aşağıdaki Linkten İndirebilirsiniz.

 

WordPress Image Lightbox Plugin